Sunday, 7 December 2014

November favourites


Nie mogę uwierzyć, ze zaczął się już grudzień. Czas pędzi jak szalony. Ale przynajmniej coraz bliżej do Świąt :) Oto moje top 3 listopada.

I can't believe that it's already December! Time flies, really. But at least Christmas is getting closer and closer :) Here you'll find my top 3 of November.

Pepe Jeans/Pepe Jeans Coat

Ciepły i pasujący do niemal wszystkiego. Możecie się zgodzić albo nie, ale uważam, że jest idealny!


Warm and versatile. You may agree or not but I think it’s perfect!

Foo Fighters- Sonic Highways

Nowy album moich ulubionych amerykańskich chłopaków składa się z 8 piosenek, każdej nagranej w innym studiu w USA. Nie wszystkim się podoba, ja jednak uważam, że jest świetny i zasługuje na osobny post, który już niebawem pojawi się na blogu. :)


The new album from my favourite American boys consists of 8 songs, each recorded in different studio in the USA. Not all people dig it but according to me it’s awesome and deserves a separate post which will appear on the blog soon. :)

Kosmetyki Tołpa/ Tołpa cosmetics

Kompletnie nie znałam tej marki, ale postanowiłam zaryzykować i kupić szampon do  włosów i krem do twarzy. Jestem mile zaskoczona- nie dość, że kosmetyki są ekologiczne, to do tego faktycznie działają tak jak powinny. Wkrótce dowiecie się o nich nieco więcej, wystarczy śledzić nowe posty na naszym blogu :)


I had no idea about the brand whatsoever but I decided to take a risk and try their shampoo and face cream. And I have to say that I’m positively surprised- their products are all natural and good quality. You’ll get to know more about them soon, stay tuned! :) 


Xo Xo, Anna

No comments:

Post a Comment