Saturday, 18 October 2014

COFFEE SATURDAY: SUPLEMENT

Kolejnym fajnym miejscem znajdującym się w Gliwicach, które chciałybyśmy Wam przedstawić jest Suplement, prześliczna knajpka znajdująca się na ulicy Plebańskiej. Jest to lokal działający jako połączenie kawiarni i restauracji i wygląda na to, że w jednej i drugiej roli świetnie się sprawdza. Dzisiejszy poranek był wyjątkowo ponury, więc z radością weszłyśmy do ciepłego, jasnego wnętrza kuszącego soczystymi odcieniami żółtego i zielonego i świeżymi kwiatami na stołach.  Miła obsługa i  nienarzucająca się spokojna muzyka od razu wprawiły nas w dobry nastrój. Przeglądając menu znalazłyśmy wiele ciekawych pozycji, od tych typowo obiadowych (duży wybór zup, sałatek, makaronów), po desery (hitem wydaje się być ciasto czekoladowe z lodami) i różne napoje: kawy, koktajle czy piwo. Jako, że było jeszcze przed południem zdecydowałyśmy się jedynie na kawę (w końcu to właśnie kawie poświęcamy Coffee Saturdays), ale musimy przyznać że była przepyszna, a do tego podano nam ją w naprawdę ładnych filiżankach.

The next cool place in Gliwice which we’d like to present is Suplement, a pretty bar situated on Plebańska Street. It’s a combination of a café and a restaurant and it seems that it’s doing pretty well in this form. Today’s morning was particularly gloomy so we were happy to enter the warm, light interior which tempted us with its bright yellow and green colours and fresh flowers on each table. A nice service and calm, mellow music instantly cheered us up. Looking through the menu we found a lot of interesting things, from lunches and dinners (a fairly wide range of soups, salads and pastas), to desserts (a chocolate cake with ice cream seems to be the best choice) and various beverages: coffee, cocktails, beer etc. As it was still before noon, we decided to have only coffee (it’s a Coffee Saturday after all!) but we have to admit that it was delicious and served in really nice cups.To, co bardzo podoba mi się w Suplemencie to to, że każdy szczegół związany czy to z wystrojem czy wyglądem serwowanych potraw i napojów jest dopracowany. Nawet w toalecie czekała na mnie miła niespodzianka :)

What I particularly like in Suplement is that they pay attention to every detail concerning both design and food as well as drinks. Even the toilet surprised me a bit :)
„Pyszne ciasta, aromatyczna kawa, potrawy komponowane ze świeżych produktów, zimne piwko, koktajle, magnetyczna atmosfera...”- taki opis można znaleźć na oficjalnym facebooku lokalu. Ja dopisałabym jeszcze: profesjonalna obsługa i śliczny wystrój. Zdecydowanie polecamy i jesteśmy pewne, że zajrzymy do Suplementu jeszcze nie raz i to nie tylko na kawę :)

Delicious cakes, aromatic coffee, dishes prepared from fresh ingredients, cold beer, cocktails, magical atmosphere…- you can find this description on the official facebook profile of the place. I’d also mention professional service and pretty interior. We highly recommend Suplement and we’re sure that we’ll visit it many more times, and not only for coffee :)
Xo Xo, Anna

1 comment:

  1. Filiżanki ładne... ale bytomski Suplement i tak wygrywa ;))

    ReplyDelete