Sunday, 11 January 2015

Tolpa cosmetics

W poście November Favourites pisałam również o kosmetykach polskiej marki Tołpa. Dziś opowiem Wam o nich nieco więcej. Jest to marka, która istnieje na polskim  rynku od 1989r. Wyróżnia się tym, że jej produkty są naturalne, bez sztucznych barwników ani substancji pieniących, pakowane w aluminiowe opakowania nadające się do recyklingu. Nazwa „Tołpa” jest tak naprawdę nazwiskiem profesora biologii, któremu udało się stworzyć ekstrakt torfu będącego podstawą tych kosmetyków. Składnik ten wzmacnia odporność, przyspiesza regenerację organizmu i poprawia kondycję skóry.
Filozofia marki polega na tym, żeby zachęcić jej klientów do przemyślanych zakupów i postawienia na jakoś, a nie ilość. Pomóc ma w tym oficjalna strona internetowa Tołpy, na której można skonsultować się ze specjalistą, a także zrobić test i dowiedzieć się, jakich kosmetyków potrzebuje nasza skóra.
Warto dodać, że marka oferuje produkty do pielęgnacji twarzy i ciała zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. Wszystkie mają w miarę przystępne ceny i są odpowiednie dla skóry wrażliwej.
Tak jak pisałam w poprzednim poście, póki co zaopatrzyłam się w krem do twarzy i szampon do włosów tej marki i jestem z obu bardzo zadowolona. Poza tym bardzo podobają mi się opakowania tych kosmetyków i informacje, które można z nich wyczytać. Mam nadzieję, że inne produkty Tołpy również mnie nie zawiodą i również będę mogła je Wam polecić:)


In the November Favorites post I wrote also about Polish brand of cosmetics, named Tołpa. Today I'm going to tell you a bit more about it. It;s a brand which exists on the Polish market since 1989. It offers all natural products, without any synthetic colors and surfactants, packed in recyclable aluminum tubes. The name "Tołpa" is actually the surname of a biology professor who managed to create the peat extract which is the basis of these cosmetics. This ingredient increases the immunity, makes the organism's regeneration faster and improves skin condition.
The brand's philosophy is about encouraging its clients to shop smart and looking for quality not quantity. The official web page of the brand is helpful here: it offers a possibility to contact a dermatologist as well as to make a test and get to know what kind of products is the best for us.
It's worth mentioning that Tołpa produces cosmetics for face and body, for both women and men in all ages. All of them in reasonable prices and adapted to sensitive skin.
 Like I wrote in my previous post, for now I only have a face cream and a shampoo from this brand but I'm satisfied with both of them. And I really like the packaging together with the information you can read on it. I hope that other Tołpa products also won't let me down and I'll be able to recommend them to you :) 

Xo Xo, Anna

No comments:

Post a Comment